4 kwietnia – Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

  

 

 

 

 

 

 

 

4 kwietnia w naszym przedszkolu obchodziliśmy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu.

Autyzm to odmienny sposób funkcjonowania dziecka, który może się wyrażać w problemach
z mówieniem, postrzeganiem świata za pomocą zmysłów, czy rozumieniem relacji społecznych. Symbolem solidarności z osobami z autyzmem jest kolor niebieski, dlatego też właśnie ten kolor dominował w ubiorze naszych dzieci.

 W tym dniu dzieci otrzymały propozycje zadań do wykonania w każdej grupie. Po przez obejrzenie filmu o autyzmie, mogły porozmawiać na temat różnic i podobieństw wśród wszystkich ludzi. Zabawa „Świat oczami innych” i stworzenie swojej własnej ścieżki sensorycznej, pozwoliły na uświadomienie różnic w postrzeganiu świata. Rozmowa z dziećmi o wspieraniu osób z różnymi trudnościami pomagała odnaleźć empatyczną postawę w stosunku do innych osób. Podsumowaniem zadań było stworzenie pracy pt.: „Solidarni”, której celem było omówienie symboliki koloru niebieskiego i zwrócenie uwagi, że wszyscy są potrzebni.

Zapraszamy do zapoznania się z fotorelacją oraz artykułem poświęconym istocie autyzmu w zakładce Specjaliści -> NAUCZYCIEL WSPOMAGAJĄCY

Gdzie jesteśmy?

mapka
Copyright © 2017. All rights reserved.     
Font Resize