mgr Krzysztof Kuciński

Logopeda, w trakcie specjalizacji z neurologopedii.

Pedagog specjalny

Jestem absolwentem Akademii Pedagogiki Specjalnej oraz Uniwersytetu SWPS. Doświadczenie zawodowe zdobywałem na licznych praktykach, pracując w szkołach podstawowych z oddziałami integracyjnymi oraz ośrodkach rewalidacyjno- wychowawczych. Dodatkowo ukończyłem kurs terapeuty ręki.

Uczestniczę w szkoleniach poszerzających wiedzę z zakresu terapii i diagnozy logopedycznej. Stale wzbogacam swoją wiedzę w zakresie logopedii, neurologopedii i psychologii dziecka.

W naszym przedszkolu prowadzę terapię logopedyczną od dwóch lat. Praca z dziećmi sprawia mi wiele radości i jest dla mnie motywacją do ciągłego doskonalenia i ulepszania warsztatu pracy, tak abym stawał się coraz bardziej skuteczny i mógł przekazać swoją wiedzę w sposób jak najbardziej klarowny prowadząc zajęcia logopedyczne.

mgr Aleksandra Górecka

Absolwentka studiów magisterskich Akademii Pedagogiki Specjalnej na kierunku Pedagogika specjalna, specjalizacja Logopedia. Ukończyłam studia podyplomowe Neurologopedii w Wyższej Szkole Przymierza Rodzin. Ponadto posiadam tytuł licencjata z zakresu Pedagogiki Przedszkolnej, Wczesnoszkolnej oraz Kształcenia zintegrowanego zdobyty w WSSE w Warszawie.

Doświadczenie zawodowe zdobywałam podczas pracy w przedszkolach oraz współpracując z Niepublicznymi Poradniami Psychologiczno-Pedagogicznymi. Od 2009 roku doskonaliłam swoje umiejętności pracując na stanowisku logopedy.

Bardzo cenię sobie nawiązanie bliskiej i pozytywnej relacji z dzieckiem. Uważam, że podstawą skutecznej terapii jest pobudzenie wewnętrznej motywacji pacjenta oraz współpraca z rodziną.

Zajmuję się diagnozowaniem, planowaniem oraz prowadzeniem terapii logopedycznej. Pracuję z dziećmi w normie intelektualnej oraz z wyzwaniami rozwojowymi. Prowadzę konsultacje dla rodziców, wspieram metodycznie nauczycieli oraz współpracuję z terapeutami.

Za główny cel stawiam sobie poszukiwanie najbardziej efektywnych metod wspierania umiejętności komunikacyjnych dzieci i dorosłych. Swoje kompetencje poszerzam podczas kursów i szkoleń m.in: Trening słuchowy metodą A.A Tomatisa, Indywidualna stymulacja słuchu Johansen IAS, Aktywny Trening Słuchowy Neuroflow, MAKATON- szkolenie I stopnia, Terapia sensomotoryczna i korekta dysfunkcji ustno-twarzowych, Terapia Metodą Snoezelen- Sala Doświadczania Świata.