„RÓŻNI, ALE TAK SAMO WAŻNI”

TYDZIEŃ OD 01.04 DO 05.04 UPŁYNIE NAM POD HASŁEM

„RÓŻNI, ALE TAK SAMO WAŻNI”

ZAŚ 02.04 BĘDZIEMY OBCHODZIĆ

ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU

 

2 kwietnia na całym Świecie obchodzony będzie Dzień Świadomości Autyzmu, którego symbolem jest kolor niebieski. Nasze przedszkole chcąc promować takie wartości jak tolerancja, równość i szacunek dla wszystkich ludzi również przyłącza się do tej akcji. W ramach obchodów planujemy przeprowadzenie dla dzieci warsztatów, które nie tylko przybliżą im problemy z jakimi mierzą się osoby z zaburzeniami ze spektrum autyzmu, ale także pozwolą wczuć się w ich sytuację. Warsztaty poprzedzone będą projekcją filmu „Amazing things happen”
(https://www.youtube.com/watch?v=QLv-dvLCgAg),  który w przystępny sposób tłumaczy jak osoby z zaburzeniami ze spektrum autyzmu postrzegają świat oraz jak reagują na różne
bodźce i dlaczego właśnie tak. Głównym celem warsztatów będzie jednak pokazanie dzieciom, iż mimo wszystkiego, co nas różni, jesteśmy grupą i potrafimy pracować i bawić się wspólnie.

 

Mamy ogromną prośbę, aby tego dnia (wtorek, 2 kwietnia) wszystkie dzieci przyszły do przedszkola ubrane na niebiesko lub by ich strój zawierał niebieskie elementy.

 

W tym dniu nie zapominamy także o rodzicach naszych dzieciaków. Przygotowaliśmy dla Państwa krótką krzyżówkę, która nieco naświetla szczególną sytuacje dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Będzie nam bardzo miło jeśli poświęcą Państwo chwilę na jej rozwiązanie. Powodzenia.

 

Krzyżówka dostępna jest tutaj.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gdzie jesteśmy?

mapka
Copyright © 2017. All rights reserved.     
Font Resize