Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

5 grudnia to dzień, w którym szczególnie pamiętamy o osobach niosących bezinteresowną pomoc, czyli wolontariuszach. Międzynarodowy Dzień Wolontariusza okazał się dobrym momentem, by porozmawiać z dziećmi z naszego przedszkola na temat, co to znaczy nieść pomoc innym osobom i sposobów w jaki można to robić. Stał się również okazją do tego, by wesprzeć miłym i drobnym  gestem  Mieszkańców oraz  Pracowników Domu Pomocy Społecznej w Bornem Sulinowie.

Dzieci przy wsparciu nauczycieli wykonały kartki świąteczne, które zostaną przekazane w ramach akcji „Mali Artyści dla Domu Pomocy Społecznej”. Takie inicjatywy pomagają uwrażliwiać dzieci na dostrzeganie potrzeb innych ludzi. Ponadto rozwijają w nich empatię, potrzebną
do budowania trwałych i autentycznych relacji z drugim człowiekiem.

Gdzie jesteśmy?

mapka
Copyright © 2017. All rights reserved.     
Font Resize