„Co to jest przyjaźń?” – zajęcia w grupie Żabki

 

 

 

 

 

 

 

 

W miesiącu marcu, dzieci z grupy „Żabki”, między innymi zajęły się problematyką związaną z zagadnieniem przyjaźni. Próbowały odpowiedzieć na pytanie: „Co to jest przyjaźń?”.

„Żabki” „poszukiwały” cech dobrego przyjaciela, poznały znaczenie przysłowia „Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie”. Zapoznały się z literaturą, która pomogła im lepiej zrozumieć istotę relacji opartych na przyjaźni. Dzieci z grupy „Żabki” przeprowadziły w parach ankietę, której celem było uzyskanie informacji na temat: „Jaki jest mój przyjaciel, co lubi, o czym marzy?” Odgrywały scenki z życia ukazujące zachowanie prawdziwego przyjaciela. Zapoznały się z „Piosenką o przyjaźni” zespołu „Mała Orkiestra Dni Naszych”.

Uwieńczeniem zajęć było wykonanie pracy plastycznej, w której dzieci zobrazowały wagę i znaczenie przyjaźni. Niektóre z nich ukazały, że przyjaźń jest jak wzrastająca roślina, która wymaga stałej pielęgnacji. Dla innych było to lekarstwo na smutki i niepowodzenia lub drzewo, które chroni nas przed ulewą. Jeszcze inne uważały, że przyjaźń jest jak anioł lub rodzina.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Gdzie jesteśmy?

mapka
Copyright © 2017. All rights reserved.     
Font Resize