2 kwietnia – Światowy Dzień Świadomości Autyzmu.

      Niepubliczna Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna ALLEGRO - Autyzm

 

                Autyzm to odmienny sposób funkcjonowania dziecka, który może się wyrażać w problemach
z mówieniem, postrzeganiem świata za pomocą zmysłów, czy rozumieniem relacji społecznych. Symbolem solidarności z osobami z autyzmem jest kolor niebieski.

 

                W tym roku w związku z zaistniałą sytuacją sanitarno-epidemiologiczną  obchodziliśmy go
 w domach.  Dzieci otrzymały propozycje zadań do wykonania wspólnie z rodzicami. Po przez obejrzenie filmu o autyzmie mogły porozmawiać na temat różnic i podobieństw wśród wszystkich ludzi. Zabawa „Świat oczami innych” i stworzenie swojej własnej ścieżki sensorycznej pozwoliła na uświadomienie różnic w postrzeganiu świata. Rozmowa z dziećmi o wspieraniu osób z różnymi trudnościami pomagała odnaleźć empatyczną postawę w stosunku do innych osób. Podsumowaniem zadań było stworzenie pracy pt.: „Solidarni”, której celem było omówienie symboliki koloru niebieskiego i zwrócenie uwagi, że wszyscy są potrzebni.

 

Dziękujemy Rodzicom i Dzieciom za zapoznanie się z przygotowanymi materiałami.

 

 

 

 

 

Gdzie jesteśmy?

mapka
Copyright © 2017. All rights reserved.     
Font Resize