14 Listopada – ŚWIATOWY DZIEŃ CUKRZYCY

14 LISTOPADA obchodzimy ŚWIATOWY DZIEŃ CUKRZYCY. Światowy Dzień Walki z Cukrzycą – Szkoła Podstawowa nr 1 w Piastowie

Został on ustanowiony w 1991 r. przez Międzynarodową Federację Diabetologiczną  oraz Światową Organizacją Zdrowia, jako odpowiedź na wyraz obaw związanych z nasilającym się występowaniem przypadków cukrzycy na całym świecie.

Głównym celem akcji jest zwiększenie świadomości szerokich kręgów społeczeństwa odnośnie przyczyn, objawów, sposobu leczenia i powikłań związanych z cukrzycą. Światowy Dzień Cukrzycy przypomina, że liczba przypadków cukrzycy wzrasta i nadal będzie wzrastać, o ile nie zostaną podjęte natychmiastowe działania prewencyjne.

Zachęcamy do obejrzenia prezentacji:

 

Jak_Marcyś_mały_cukrzydł-_meczydło_okiełznał

Dziecko_z_cukrzycą_w_szkole_i_przedszkolu

Dzieci-profilaktyka-cukrzycy-ulotka

KiDS_pack_PL

Gdzie jesteśmy?

mapka
Copyright © 2017. All rights reserved.     
Font Resize